Myślisz o wyjeździe do pracy za granicę? Podjęcie pracy daleko od domu to poważny krok i wymaga przemyślanej decyzji. Ważne, abyś się do tego dobrze przygotował. Skorzystaj z naszych porad, przyjdź na konsultacje z doradcą EURES. Dowiesz się o sposobach poszukiwania ofert pracy, zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem wyjazdów oraz możliwościach znalezienia pracy stałej i sezonowej poza granicami kraju. Jednym z głównych źródeł ofert pracy za granicą jest EURES - sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia.


Dzięki EURES osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać miejsca pracy odpowiadające ich profilowi zawodowemu, kontaktować się bezpośrednio z pracodawcami oraz ustalać terminy rozmów kwalifikacyjnych. EURES prowadzi również europejski portal mobilności zawodowej.

Doradca EURES podpowie Ci, jak: z niego korzystać, wyszukiwać oferty pracy oraz udostępnić swoje CV potencjalnym pracodawcom, którzy także zarejestrowali się na portalu.

Poinformujemy Cię o niebezpieczeństwach czyhających na osoby wyjeżdżające do pracy za granicą. Dowiesz się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia oraz z kim kontaktować się w przypadku problemów z pracodawcą.

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie z doradcą EURES do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Witosa 86; tel. 041 364 -16 -11. Zapraszamy !

Szukasz informacji o możliwości wykonywania pracy w swoim wyuczonym zawodzie w Niemczech? Dowiedz się więcej o projekcie, którego celem jest doradztwo w zakresie uznawania kwalifikacji zawodowych w Niemczech i w Polsce.

Zima to intensywny czas poszukiwania pracy sezonowej na okres ferii zimowych i wakacji. Praca sezonowa wykonywana jest najczęściej w rolnictwie i sadownictwie przy zbiorze warzyw, owoców, kwiatów i innych płodów rolnych. Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych występuje także w hotelarstwie i gastronomii, szczególnie w trakcie sezonu turystycznego. Dostępne są również oferty pracy sezonowej przy organizacji imprez rozrywkowych np. parki rozrywki. Warto pamiętać, że zima i wczesna wiosna to dla zagranicznych pracodawców najbardziej intensywny czas poszukiwania pracowników do sezonowych prac.

logo eurodesk

Eurodesk pomaga młodym

Myślisz o studiach za granicą a nie wiesz jak wykonać pierwszy krok? Chcesz dowiedzieć się, jak wyjechać na wolontariat za granicę? Nie wiesz, gdzie szukać ofert pracy dla młodzieży?

Sieć Eurodesk oferuje usługi informacyjne dla osób młodych i osób pracujących z młodzieżą dotyczące możliwości w dziedzinie kształcenia, szkolenia i młodzieży w Europie oraz zaangażowania osób młodych w działania europejskie. Eurodesk, który jest obecny we wszystkich krajach tworzących sieć i koordynowany na szczeblu europejskim przez Biuro Eurodesku w Brukseli, zajmuje się przede wszystkim udzielaniem odpowiedzi na zapytania, przekazywaniem informacji na temat finansowania, wydarzeń i publikacji.

Odwiedź stronę: www.eurodesk.pl lub skontaktuj się z najbliższym lokalnym punktem informacyjnym:

Stowarzyszenie Edukacja przez Internet
Inkubator Technologiczny Skye Inc Kieleckiego Parku Technologicznego,
ul. Olszewskiego 6/2.05, 25-663 Kielce
Godziny przyjęć: pon.-pt., 8.00-16.00
Kontakt tel/fax: Tel.: (41) 310 70 90 / (41) 310 81 91
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konsultanci: Karol Kaleta, Tomasz Molęda

Holandia jest jednym z krajów Unii Europejskiej, w którym Polacy najczęściej podejmują pracę sezonową.

Ambasada Niderlandów w ramach prowadzonych działań informacyjnych mających na celu podniesienie świadomości obywateli Polski wyjeżdżających do Holandii opracowała broszurę poświęconą tematyce holenderskiego rynku pracy oraz zasadom bezpiecznej migracji zarobkowej.  Podnoszenie świadomości osób migrujących w celach zarobkowych do  Holandii jest istotne z uwagi na fakt, że nadal część Polaków natrafia na nieuczciwych pośredników i pracodawców, przez co stają się ofiarami wyzysku oraz złego traktowania.

Broszura „Atrakcyjna praca w Holandii? Przygotuj się!”

Zapraszamy także do zapoznania się z uruchomionym na początku 2016r. portalem informacyjnym: www.wHolandii.pl

Intencją założycieli portalu jest odpowiednie przygotowanie polskich pracowników jeszcze przed wyjazdem do Holandii. Portal zawiera najważniejsze informacje nt. życia i pracy w Holandii, regulacji i procedur, a także adresy stron instytucji oferujących pomoc i wsparcie na miejscu. Osoba odwiedzająca portal znajdzie tam także wiele informacji m.in. na temat agencji zatrudnienia, przepisów dotyczących holenderskiego rynku pracy, a także warunków mieszkaniowych.