szkolenie zrzut

W dniu 17 grudnia 2018r. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy odbyło się szkolenie dla pracowników Powiatowych Urzędów Pracy realizujących zadania sieci EURES w woj. świętokrzyskim. Spotkanie szkoleniowe miało na celu przekazanie praktycznych informacji dot. realizacji działań EURES podejmowanych na terenie województwa świętokrzyskiego.

W trakcie szkolenia kadra EURES przedstawiła informacje na temat portalu POWROTY skierowanego do osób planujących powrót z zagranicy oraz Europejskiego Korpusu Solidarności, który pozwala młodym ludziom na zdobycie doświadczenia zawodowego, poprawę znajomości języka obcego, poznanie kultury i zwyczajów kraju, w którym się przebywa. Uczestnicy szkolenia zapoznali się także z założeniami oraz korzyściami wynikającymi z wdrażanego Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Informacje na ten temat przekazały przedstawicielki Regionalnego Centrum Rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.