slider zawody euresWiosna to dla niektórych szczególnie intensywny czas poszukiwania pracy sezonowej za granicą. Zatrudnieniem krótkoterminowym zainteresowani są absolwenci szkół średnich i studenci. Ważne, by ofert pracy zacząć szukać jeszcze w Polsce. Kluczowe jest, by poszukując pracy unikać ofert pracy pochodzących z niesprawdzonego źródła, a także ofert proponowanych przez dopiero co poznane osoby oraz tych, w których do kontaktu podany jest jedynie adres mailowy lub numer telefonu.

Poszukiwanie ofert pracy sezonowej za granicą warto zacząć od sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES. Informacji w sprawie dostępnych ofert pracy sezonowej udzielają doradcy EURES w kraju i za granicą. Osoby zainteresowane informacjami na temat wolnych miejsc pracy, warunków życia i pracy w krajach Unii Europejskiej mogą je uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy oraz w każdym Powiatowym Urzędzie Pracy.

Aktualnie w ramach Europejskiej Sieci Zatrudnienia EURES poszukiwani są pracownicy w następujących zawodach:

Pracownik do obróbki cebulek tulipanów – Holandia

Pracownik do uprawy kwiatów – Holandia

Pracownik rolny, pracownik szklarni – Finlandia

Pracownik do zbioru pieczarek – Holandia

Pracownik do zbioru borówek – Holandia

Są to przykładowe oferty pracy w ramach EURES. Więcej można znaleźć na stronie internetowej: https://eures.praca.gov.pl/szukasz-pracy-w-ue/jestes-obywatelem-polski w zakładce „Baza krajowa”

Informacje o bezpiecznym poszukiwaniu pracy za granicą znajdziesz na stronie:
http://stor.praca.gov.pl/portal/resources/plik/informacja/bezpieczne_wyjazdy_do_pracy

Zapraszamy do kontaktu z doradcą EURES w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach, ul. Witosa 86, pok. nr 10, nr tel. (0-41) 36 41 611 lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.