Myślisz o wyjeździe do pracy za granicę? Podjęcie pracy daleko od domu to poważny krok i wymaga przemyślanej decyzji. Ważne, abyś się do tego dobrze przygotował. Skorzystaj z naszych porad, przyjdź na konsultacje z doradcą EURES. Dowiesz się o sposobach poszukiwania ofert pracy, zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem wyjazdów oraz możliwościach znalezienia pracy stałej i sezonowej poza granicami kraju. Jednym z głównych źródeł ofert pracy za granicą jest EURES - sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia.


Dzięki EURES osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać miejsca pracy odpowiadające ich profilowi zawodowemu, kontaktować się bezpośrednio z pracodawcami oraz ustalać terminy rozmów kwalifikacyjnych. EURES prowadzi również europejski portal mobilności zawodowej.

Doradca EURES podpowie Ci, jak: z niego korzystać, wyszukiwać oferty pracy oraz udostępnić swoje CV potencjalnym pracodawcom, którzy także zarejestrowali się na portalu.

Poinformujemy Cię o niebezpieczeństwach czyhających na osoby wyjeżdżające do pracy za granicą. Dowiesz się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia oraz z kim kontaktować się w przypadku problemów z pracodawcą.

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie z doradcą EURES do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Witosa 86; tel. 041 364 -16 -11. Zapraszamy !